Мирноградської міської ради
Донецької області
Загальноосвітня школа
І-ІІ ступенів №17
Школа №17 м.Мирноград
ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА
ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ПЕДАГОГА
27.03.18 практичний психолог Остапенко Н.В. провела з педагогами школи тренінгове заняття на тему «Психологічне благополуччя педагога».
Мета тренінгу спрямована на підвищення рівня згуртованості педагогічного колективу, зняття емоційної та м’язової напруги, тренування навички погляду з боку на свідомість.
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ В 9 КЛАСІ
02.03.18 у 9 класі відбулись батьківські збори на тему «Роль сім’ї у професійному самовизначенні підлітка». Метою заходу було мотивувати батьків на надання підтримки в професійному визначенні дітей. Батьки мали нагоду визначити свою особисту позицію щодо професійного майбутнього своїх дітей та з’ясувати чим керуватись у процесі професійного самовизначення підлітків (практичний психолог Остапенко Н.В.).
БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ «ВИХОВНИЙ ПОТЕНЦІАЛ СІМ’Ї»
У рамках проекту-двомісячника роботи з батьківською громадськістю «Щаслива родина» з метою висвітлення особливості підліткового віку, ознайомлення з методами та способами, які батьки можуть використовувати у вихованні підлітків, а також виділення найбільш дієвих з них 23.02.2018 практичний психолог Остапенко Н.В. провела з батьками учнів 7-А класу на батьківських зборах заняття «Виховний потенціал сім’ї».
Під час заходу батьки мали можливість згадати, якими були вони у підлітковому віці, порівняти труднощі своїх дітей з тими, з якими стикались вони у свій час. Усвідомлення своїх недоліків сприяло формуванню гнучкої батьківської позиції.
КИМ БУТИ ?
23.02.2018
У рамках Декади профорієнтації з метою ознайомлення учнів з класифікацією професій, з вимогами, які пред’являє та чи інша професія до людини, сформувати вміння співвідносити свої інтереси та здібності з вимогами, які висуває професія, 23.02.2018 практичний психолог Остапенко Н.В. провела заняття з профорієнтації з учнями 9 класу. Випускники мали можливість визначити свою професійну спрямованість, відповідність та напрямок подальшого навчання.
Година психолога "Якого кольору хамелеон"
18.05.2017
У 6-б класі проведено годину психолога з елементами тренінгу під назвою "Якого кольору хамелеон". Метою заходу було показати якості лукавої людини; розвивати в учнів прагнення до осмислення себе, своїх вчинків і поведінки; формувати моральні якості особистості, відповідальність і порядність.
Батьківські збори "Конфлікти та шляхи їх подолання"
28.04.17
З метою допомогти батькам долати труднощі у вирішенні конфліктів, сприяти осмисленню конфліктних ситуацій і шляхів виходу з них як у сім'ї, так і в класному колективі проведено батьківські збори "Конфлікти та шляхи їх подолання"
Години психолога
Квітень, 2016 р.
З метою об’єднання класного колективу, розвитку навичок співпраці і взаєморозуміння, міжособової толерантності, учити виявляти турботливе ставлення до інших та уміння визнавати і цінувати відмінності у 1-4 класах було проведено години психолога з елементами арт-терапії під назвою «Місто дружби» та «Відкрий чарівні двері довіри».
Година психолога 3-А, Година психолга 1-А, Година психолога 1-В.
Тренінг "В гармонії з самим собою"
Березень, 29, 2016 р.
Для уникання ефекту «професійного вигорання» з педагогами школи був проведений тренінг. Метою цього заходу було визначення причин й ознак синдрому вигорання, обговорення ефективних шляхів його подолання та допомога вчителям розібратися у своїх власних життєвих поглядах, формувати навички психогігієни у повсякденному житті.
Професійне вигорянняˮ – це синдром, що розвивається на тлі хронічного стресу і веде до виснаження емоційно- енергетичних і творчих ресурсів працюючої людини.
За загальним визнанням спеціалістів педагогічна діяльність – це один із видів професійної діяльності, який найбільше деформує особистість людини. Комплекс економічних проблем, що сьогодні склалися (невисока заробітна плата, недостатня технічна забезпеченість тощо), а також соціально-економічних, пов’язаних з падінням престижу педагогічної професії, робить працю вчителя надзвичайно психоемоційно напруженою. Крім того, не секрет, що із збільшенням педагогічного стажу роботи у вчителів знижуються показники як фізичного, так і психічного здоров’я.
Педрада "Первентивне виховання"
Січень, 29, 2016 р.
У рамках заходу практичний психолог школи (Остапенко Н.В.) залучив педагогічний колектив до активних форм роботи, для кращого усвідомлення даної проблеми. За допомогою мозкового штурму було визначено в чому виражається девіантна поведінка, які фактори впливають її на виникнення та що штовхає дітей здійснювати правопорушення.У рамках заходу практичний психолог школи залучив педагогічний колектив до активних форм роботи, для кращого усвідомлення даної проблеми. За допомогою мозкового штурму було визначено в чому виражається девіантна поведінка, які фактори впливають її на виникнення та що штовхає дітей здійснювати правопорушення.
Корекційні заняття "Діти та війна"
Вересень, 2015
Війна на Сході України стала для нас усих великим викликом. Вона є психотравмуючим фактором для багатьох осіб, насамперед дітей. Зметою попередження негативного впливу психотравмуючих подій на психіку дітей психологічною службою школи було запроваджено проведення циклу корекційних занять. Мета занять - запобігти розвитку симптомів посттравматичного стресу у дітей.
Заняття з національно патріотичного виховання, вересень, 2015 р.
! вересня були проведені заняття, присвячені національно-патриотичному вихованню дітей та молоді. Тематика цих заходів була дуже різноманітна: "Чи знаєш ти свій край", "Ніхто, крім нас", "З відданістю Україні в серці" та інші.
Заняття сприяли розвитку інтересу до вивчення історії, географії , культури України, зміцнили у дітей почуття національної гордості та гідності.
У ЗОШ № 17 проходять корекційно-розвивальні заняття з першокласниками. Групові заняття проводяться в ігровій формі, у них включени методики арт-терапії, що стимулюють розвиток у дитини загальної та дрібної моторики, мовлення, посилюють впевненість у своїх силах та покращують рівень самооцінки, навчають керувати поведінкою.
Спілкування в групі розширює межі бачення дитиною свого потенціалу. Мета курсу: допомогти першокласникам у розвитку і вдосконаленні комунікабельності й соціальної адаптації у колективі ровесників, психокорекція основних пізнавальних функцій.
В ЗОШ №17 проводяться коррекційні заняття «Від адаптації до успіху» з п'ятикласниками.
Мета занять: створення умов для активізації процессу адаптації учнів 5 классу до умов середньої школи.
Ми - за здоровий
спосіб життя
Час психології «Ми-за здоровий спосіб життя !»
Мета: формування уяви про здоровий спосіб життя. Завдання заняття: навчити цінувати і зберігати своє здоров'я, розширяти світогляд і пізнавальну діяльність.