Мирноградської міської ради
Донецької області
Загальноосвітня школа
І-ІІ ступенів №17
Школа №17 м.Мирноград
МЕТОДИЧНА РОБОТА 2017-2018 н.р.
ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
25.07.2018 р.
Ми з Вами живемо в епоху комп'ютерних технологій. Усім відомо, що програмування розвиває у дітей креативність, логічне мислення, а також навички пошуку та усунення помилок. Програміст може створювати щось із нічого, користуючись логікою для створення зрозумілих комп'ютеру програмних конструкцій. Тому влітку вчитель інформатики ЗОШ №17 Гуріна О.І. старається передати свій досвід колезі — молодому спеціалісту, учителю інформатики ЗОШ №17 Вінник І.В., щоб під час навчальних занять Ірина Вікторівна теж змогла не тільки сама користуватися отриманими знаннями, а й навчити своїх учнів, як користуватися, наприклад, Python.
Python – одна із мов програмування, яка на сьогоднішній день дуже користується попитом. Вона є мощною виразною мовою програмування, яку легко вивчати і просто використовувати. Завдяки зрозумілому синтаксису мови на Пітоні дуже легко почати програмувати та навчитись:
-
використовувати основні елементи Python: списки, функції, модулі;
-
використовувати модуль turtle, який імітує “черепашину графіку”;
-
малювати за допомогою вбудованих інструментів Python;
-
анімувати зображення з tkinter (для роботи з графічною бібліотекою Tk).
ПіІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
17.07.2018 р.
Вдосконалення якості навчання та виховання в сучасній школі безпосередньо залежить від рівня підготовки педагога. Учитель повинен вчитися всьому постійно, тому що перед ним кожен рік змінюються тимчасові етапи, поглиблюються і навіть змінюються уявлення про навколишній світ.
Так, учителі англійської мови ЗОШ № 17 Бусова С.Л. та Ромащенко М.А. підвищують свій професійний розвиток на Learning Platform, використовуючи визнаний досвід Британської ради, Cambridge University Press та Cambridge Assessment English. Вони брали активну участь в інтенсивних тренінгах за напрямками:
-
розуміння учнів;
-
сприяння розвитку вмінь 21-го століття;
-
планування уроків по-новому;
-
організація уроку;
-
інклюзивне навчання.
Влітку вчителі-предметники опановують теоретичні та практичні матеріали он-лайн курсу даної Платформи, збагачуючись корисними порадами щодо методики викладання англійської мови в початковій школі, які допоможуть у розробці ефективних і привабливих уроків.
ГОТУЄМОСЬ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
11.07.2018 р.
Якщо люди кращими стають не від природи, то, виходить, вони досягають цього шляхом навчання.
Платон.
Незважаючи на те, що навчальний рік закінчився і у дітей розпочалися літні канікули, а у вчителів - відпустка, шкільне життя вирує яскравими барвами.
Учителі початкових класів ЗОШ І-ІІ ступенів № 17 Новожилова Г.К. та Кочкіна Л.І. ознайомилися детальніше з Інструктивно-методичнимими рекомендаціями щодо вивчення в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів та організації освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році (початкова школа), Державним стандартом загальної світи 2018р., з інноваційними моделями уроків "Змішане навчання" і "Перевернутий урок" та здійснили вибір зошитів з друкованою основою, які рекомендовані МОН.
ОПАНУВАННЯ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ
10.07.2018 р.
Сучасна освіта вимагає від кожного з нас бездоганного володіння ІКТ.
Сучасна молода людина об’єктивно змушена бути більш мобільною, інформованою, критично і творчо мислячою, а значить - і більш вмотивованою до самонавчання і саморозвитку. Для цього необхідно створити навчально-розвивальне середовище, в якому учні можуть вирішувати творчі пізнавальні завдання.
Учитель інформатики Гуріна О.І. продемонструвала можливості використання соцмереж і хмарних технологій у навчально-виховному процесі і провела практичну роботу з вчителем математики Іванченко І.М.
САМООСВІТА ВЧИТЕЛІВ ПЕРШИХ КЛАСІВ
04.07.2018 р.
Вчитель готується до гарного уроку все життя.
Така духовна й філософська основа професії й
технології нашої праці: щоб дати учневі іскорку
знань, вчителеві необхідно вбрати ціле море світла.
В.О.Сухомлинський
Учитель Нової української школи – носій суспільних і освітніх змін, активний учасник і провайдер реформ у системі освіти. Учителі початкової школи Паустовська Н.О. та Пасинкова Д.В. готуються до нового навчального року шляхом досконалої організації самоосвітньої діяльності. Сучасний педагог має бути в курсі передових технологій НУШ, бути новатором і компетентним фахівцем, який повинен самовдосконалюватися, тому що його робота пов'язана з постійним оновленням. Вмотивований вчитель - агент змін сучасного освітнього простору в умовах формування Концепції НУШ.
ВИБІР ТА ЗАМОВЛЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 1 КЛАСУ
ВИБІР ТА ЗАМОВЛЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ
ПАМ'ЯТІ ШЕКСПІРА
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.03.2016 №199-р «Про затвердження плану заходів, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови на період до 2020 року», з метою популяризації вивчення англійської мови та вшанування пам'яті видатного поета та драматурга В. Шекспіра 23.04.2018 року в ЗОШ № 17 для учнів 7-9 класів учителями англійської мови Бусовою С.Л та Ромащенко М.А. проведено Єдиний урок англійської мови «Весь світ – театр».
ПСИХОЛОГІЧНЕ БЛАГОПОЛУЧЧЯ ПЕДАГОГА
27.03.18 практичний психолог Остапенко Н.В. провела з педагогами школи тренінгове заняття на тему «Психологічне благополуччя педагога».
Мета тренінгу спрямована на підвищення рівня згуртованості педагогічного колективу, зняття емоційної та м’язової напруги, тренування навички погляду з боку на свідомість.
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ СВЯТА
До Шевченківських днів у ЗОШ №17 13.03.2018 був проведений квест «Тарасові шляхи» для учнів 5-9 класів (відповід. учитель української мови та літератури Дашевська О.М.). Школярі, вирішуючи цікаві завдання, отримували відповідь: у кого з учителів чи робітників школи можна отримати букву, щоб скласти прізвище письменника. Тому учасниками квесту стали і вчитель музичного мистецтва Белозерова В.П., бо твори Тараса Григоровича покладені на музику, і вчитель образотворчого мистецтва Федорняк О.В., бо Тарас з дитинства мріяв стати маляром, і бібліотекар, бо саме там можна взяти і почитати «Кобзар» автора, і навіть наші кухарі, бо управитель хотів у дитинстві заслати малого Тараса на кухню. А учні 5-А класу разом із учителем українознавства Голуб Т.Ф. здійснили подорож у чарівну майстерню слова великого українського поета Т.Г.Шевченка.
ВИБІР ТА ЗАМОВЛЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ УЧНІВ 5 КЛАСУ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
ПЕДРАДА З ВИХОВНОЇ РОБОТИ
February 06, 2018
06.02.2018 року у ЗОШ №17 відбулось засідання педагогічної ради з виховної роботи «Шляхи реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді», на якому виступили заступник директора з виховної роботи Нижегородова С.А., класні керівники Пасинкова Д.В. (4-Б кл.), Трипольська Л.В. (7-Б кл.), учитель фізичного виховання Хижняк І.Д., керівник національно-патріотичного гуртка «Нащадки Перемоги» Федорняк О.В., практичний психолог Остапенко Н.В., соціальний педагог Прус О.І. На педраді проаналізовано роботу школи з національно-патріотичного виховання учнів, творчими групами обговорено та обрано форми, методи та прийоми реалізації Концепції, створено модель громадянина-патріота України. Школа продовжує роботу над реалізацією Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
ПЕДРАДА
З метою створення оптимальних умов для виявлення пізнавальної активності учнів, формування професійної компетенції педагогічних працівників для впровадження інноваційних педагогічних технологій 21.11.2017 року у ЗОШ №17 відбулось засідання педагогічної ради у формі педради-вернісажу думок «Формування у школярів потреби і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя на основі впровадження інноваційних технологій навчання».